01
Листопад

У США ЧМТ виступають головною проблемою серед ушкоджень, які пов’язані зі спортом. Приблизно 20 років тому я брав безпосередню участь у створенні нейропсихологического тесту ImPACT ™. Примітно, що і сьогодні в США він виступає стандартом в обстеженні та відновленні спортсменів.

За цей час за допомогою даного тесту було обстежено понад чотири мільйони професійних спортсменів і любителів. Внутрішньочерепні гематоми виступають однією з найбільш поширених причин, які роблять спортсмена інвалідом. Варто зазначити, що діагностика з використанням технологій комп’ютерної томографії – це перший тест, що виконується під час вступу пацієнта до лікарні. При цьому випромінювання при КТ можна порівняти декількома сотнями рентгенографій грудної клітини. Можна з повною впевненістю стверджувати, це вкрай великі витрати ресурсів, які ще й приносять пацієнтові зайву радіацію. Тому підходити до їх призначення слід вкрай вибірково.

Протягом півроку я ретельно оцінював роботу і можливості Infrascanner 2000 на діагностиці постраждалих з ЧМТ, порівнюючи даний прилад зі стандартним неврологічним обстеженням і обов’язково вивчаючи історію хвороби пацієнта.

Варто зазначити, що доцільність застосування ближньої інфрачервоної спектроскопії для визначення внутрішньочерепної гематоми ще в 1995 році описав у своїй науковій праці Рай Нараян. Через 15 років він знову довів клінічні можливості Infrascanner 2000 на діагностиці внутрішньочерепних гематом.

На основі особистого досвіду і показників цілого ряду досліджень можу з повною впевненістю стверджувати, що вищевказаний апарат має серйозний потенціал і широкі можливості для обстеження пацієнтів відразу на місці отримання ушкодження. Даний первинний скринінг надає можливість вибрати оптимальний спосіб доставки потерпілого до спеціалізованого медичного закладу.

Доктор Нараян та ряд інших авторитетних вчених підтвердили, що Infrascanner 2000 ідеально підходить для використання в якості приладу для контролю над станом пацієнтів до, в процесі і після їх лікування у віддалених регіонах. Цей прилад займає гідне місце в арсеналі екіпажа швидкої допомоги. З його допомогою медичні працівники можуть визначити оптимальну черговість доставки пацієнтів в нейрохірургічні центри.

Без сумнівів, Infrascanner 2000 – це незамінний прилад для первинного обстеження постраждалих з черепно-мозковими травмами.

Yours Sincerelyr

Joseph Maroon MD

Professor and Vice Chairman

Department of Neurosurgery

University of Pittsburgh Medical Center

Heindl Scholar Neurosciences

412-647-3604

maroonic@upmc.edu

JCM/cv

Скачать