Компоненти

infrascanner

Інфрасканер 2000 – це зручний переносний пристрій, що володіє ергономічним дизайном, невеликими розмірами і застосовується для діагностики головного мозку і визначення внутрішньочерепних гематом технологією ближнього інфрачервоного випромінювання.

Основою Інфрасканер 2000 є діод з інфрачервоним лазером, а також оптичний детектор. Варто відзначити, що контакт вищевказаних елементів з головою пацієнта здійснюється через два спеціальних одноразових світловода, а проведення дослідження є абсолютно безпечним для очей. Детектор в процесі діагностики стану пацієнта відправляє сигнал, який проходить оцифровку і аналіз за допомогою одноплатного комп’ютера, розташованого в датчику. Комп’ютер отримує інформацію від оптичного детектора, після чого в автоматичному режимі регулює і підбирає найбільш оптимальні налаштування. Отримані дані проходять додаткову обробку. Підсумкові результати будуть показані на дисплеї.

Щоб включити прилад, необхідно розмістити на ньому одноразову кришку, в свою чергу для виключення датчика слід просто видалити вказану кришку з Infrascanner 2000. В якості джерела живлення пристрій може використовувати акумуляторні батареї або чотири батарейки АА. Звертаємо увагу, що зарядний пристрій дозволяє не тільки зарядити акумулятор, а й надає можливість копіювати і переносити результати досліджень з приладу в ПК.

owl_4

У комплектацію Infrascanner 2000 входить:

  • прилад;
  • акумулятор;
  • зарядний пристрій з блоком живлення;
  • спеціальна одноразова захисна кришка для проведення діагностики;
  • кабель для зручного підключення зарядки до ПК через USB-порт.

img_bag

Малюнок №1. Комплектація Infrascanner 2000

Приємною опцією є наявність валізи для зручного транспортування приладу.

Основою представленого апарату є Інфрасканер 1000. Даний прилад був удосконалений з урахуванням вимог Управління морської піхоти Сполучених Штатів Америки.

У систему входять ІЧ-сканер і зарядка. У датчику розташований лазерний діод першого рівня безпеки, а також кремнієвий детектор. Два світловода направляють інфрачервоне випромінювання лазера безпосередньо на голову людини і дозволяють перенести отримані дані діагностики на детектор.

Ключовими доповненнями в новій моделі є:

  1. Інтеграція цілого ряду функцій кишенькового персонального комп’ютера в окремий датчик.
  2. Забезпечення додаткової міцності і захисту приладу від різних пошкоджень.
  3. Можливість використання батареї АА в якості джерела живлення.

Принцип роботи в деталях

Тканини людського тіла неоднаково пропускають електромагнітне випромінювання. Саме дана пропускна здатність є базисом всіх медичних досліджень, які засновані на передачі або розсіюванні променів. Дана технологія в різних модифікаціях використовується для виконання рентгена, комп’ютерної томографії. Безумовно, вона застосовується і в процесі опромінення інфрачервоними хвилями ближнього діапазону.

Розглянута вище особливість в аспекті спектроскопії обумовлена тим, що різні молекули по-різному поглинають і відображають електромагнітне випромінювання різної довжини. Принцип функціонування розглянутого приладу базується на обробці і аналізі зображення молекули гемоглобіну, яке було отримано за допомогою опромінення інфрачервоними хвилями ближнього діапазону.

В процесі проведення дослідження фотони світла рухаються через діагностовані тканини по конкретній траєкторії назад до детектора. Безумовно, світлові хвилі унаслідок розсіювання і поглинання значно загасають, але це не заважає їм зберігати спектроскопічні характеристики молекул, пройдених світловими хвилями на зворотному шляху до детектора. Якщо виконати правильну настройку довжини хвилі світла, то Ви отримаєте можливість точно встановити вміст гемоглобіну в досліджуваній тканині. Порівнявши отримані в процесі діагностики дані з нормальними характеристиками тканини можна визначити з високою точністю її стан.

mg_deep

Малюнок №2. На малюнку продемонстрована щільність потоку фотонів і принцип їх руху через діагностуючі тканини від джерела світла безпосередньо до детектора.

Принцип визначення внутрішньочерепних гематом із застосуванням ІЧ-сканера базується на тому, що кров, розташована поза судинами, поглинає більше ближнього інфрачервоного світла, ніж внутрішньосудинна кров. Це обумовлено великим (найчастіше в десять і більше разів) вмістом гемоглобіну в гематомі в порівнянні з абсолютно здоровою тканиною мозку. ІЧ-сканер порівнює обидві півкулі мозку в 4-ох зонах. Поглинання ближнього інфрачервоного світла більше в півкулі мозку, в якому є гематома.

Важливо підкреслити, що хвилі довжиною 805 нм володіють чутливістю виключно до обсягу крові. У свою чергу вони нечутливі до насиченості крові киснем. ІЧ-сканер поміщається з боку обох півкуль головного мозку на зони чола, скронь, тім’ячка і потилиці. Саме в цих зонах реєструються і аналізуються результати поглинання світлових хвиль.

img_braine

img_grph

Малюнок №3. На малюнку схематично зображено як гемоглобін поглинає світло

Різниця в оптичної щільності (на малюнку нижче даний показник позначений як ΔOD) визначається за такою формулою:

formula

зображення формули

Звертаємо увагу, що в цій формулі під In слід розуміти інтенсивність нормального відображення випромінювання. У свою чергу під Ih позначена інтенсивність випромінювання, яке зафіксовано в зоні, пошкодженої гематомою.

На наступних зображеннях проілюстровано розташування і алгоритм збору інформації для пацієнтів, у яких можливо є ушкодження головного мозку

img_views
Малюнок №4. Так розташовується голова в процесі виконання ближнього інфрачервоного вимірювання

img_schem
Малюнок №5. Порядок виконання діагностики головного за допомогою інфрачервоного сканера

Завантажити інструкцію для використання Інфрасканер 2000

Завантажити сертифікат FDA

Завантажити сертифікат CE

Завантажити сертифікат BSI

Завантажити Сертифікат відповідності